ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№1 2024 рік

Статті стр.
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Аудіо­ та відеокомпоненти і техніка
Олексій Панфьоров
Duelund Coherent Audio: спадщина звукової досконалості

У статті йде мова про продукцію данської компанії Duelund Coherent Audio, чия пристрасть до звукової досконалості та незмінне прагнення до якості визначають її філософію. Маючи за плечима десятиліття досвіду, компанія стала піонером у сфері виробництва аудіокомпонентів преміум­класу. Від­даність інноваціям і майстерність в створенні неперевершених звукових вражень вирізняє компанію Duelund Coherent Audio у світі меломанів.

Олексій Панфьоров "Duelund Coherent Audio: спадщина звукової досконалості"

 
12
На допомогу розробнику
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

Ідеальних магнітно­-м’яких матеріалів не існує. Будь­який комерційний, тобто серійно вироблений матеріал, являє собою результат певних компромісів між механічними, електричними та магнітними характеристиками продукту. При використанні дорогої сировини, наприклад, нікелю, та/або витратних технологій виробництва, відносна вартість магнітно­-м’яких порошкових матеріалів (МПМ) також має значення. Тому під час розроблення нових і модерні­зації традицій­них МПМ потрібно враховувати всі аспекти їхнього подальшого застосування та визначати пріоритетні параметри МПМ.

Артем Терейковський "Осердя з порошкових матеріалів"

 
18
На допомогу розробнику
Юрій Петропавловський
Компоненти для систем Індустрії 4.0 та Інтернету речей від Тexas Instruments

У статті наведено номенклатуру та розглянуто особливості сучасних продуктів компанії Texas Instruments для бездротових застосувань, Інтернету речей і систем автоматизації виробництва.

Юрій Петропавловський "Компоненти для систем Індустрії 4.0 та Інтернету речей від Тexas Instruments"

 
24
Мікроконтролери
Росс Сатчелл (Ross Satchell); Переклад та редагування: Ірина Приходько
Мікроконтролери PIC і AVR спрощують периферію

При розробці надійних периферійних вузлів розробники вбудованих систем часто відштовхуються від чотирьох основних чинників: інтерфейс датчика, низьке енергоспоживання, фактичний розмір і безпека.
Компанія Microchip Technology пропонує мікроконтролери (MCU) з широким діапазоном вхідної напруги від 1.8 до 5.5 В, що робить їх незамінними в середовищах з шумами. Оскільки всі сигнали можуть бути виділені на фоні шуму, існує можливість подавати або приймати струм до 50 мА на окремі виводи GPIO, а також працювати в промисловому (від –40 до +85 °C) і розширеному (від –40 до 125 °C) температурних діапазонах.
В даній статті ми розглянемо ці чотири чинники по черзі.

Росс Сатчелл (Ross Satchell); Переклад та редагування: Ірина Приходько "Мікроконтролери PIC і AVR спрощують периферію"

 
30
Елементи захисту
Райан Шихен (Ryan Sheahen)
Як підвищити надійність та ефективність розумних термостатів

Розумні термостати стали популярним засобом енергозбереження для будинків, офісних будівель і торгових об’єктів. З 2018 року ринок розумних термостатів зростає з високим середньорічним темпом CAGR (Compound annual growth rate) у 22 %. Завдяки такому високому зростанню виробники можуть легко Завдяки такому високому зростанню інновації в нових моделях. Майбутні розумні термостати надаватимуть широкий спектр інформації, включаючи аудит енергоспоживання та порівняльні дані щодо споживання енергії до та після оновлення системи ОВК (опалення, вентиляція та кондиціювання повітря).

Райан Шихен (Ryan Sheahen) "Як підвищити надійність та ефективність розумних термостатів"

 
34
Військова техніка

Концентратор живлення і передачі даних Fischer KEYSTONE™. Легко носити. Легко під’єднувати. Легко керувати

Компанія Fischer Connectors випустила на ринок новий 6-порто­вий концентратор живлення і передачі даних Fischer KEYSTONE™ (див. відео). Це інноваційне переносне рішення для тактичного зв’язку, що відповідає вимогам програм цифрової модернізації, а саме: більше даних, вища швидкість, більша потужність і менша вага в суворих умовах експлуатації.

"Концентратор живлення і передачі даних Fischer KEYSTONE™. Легко носити. Легко під’єднувати. Легко керувати"

 
37
Електромеханічні компоненти
Майкл Радау (Michael Radau)
Мінімальні зусилля при встановленні, максимальна безпека з’єднання

Системи пожежної сигналізації вносять значний внесок у безпеку: вони захищають будівлі та людей, що знаходяться в них, від небезпек, які можуть виникнути внаслідок пожежі. Існує велика кількість точок підключення та інтерфейсів для їх налаштування. Тому для проєктувальників систем пожежної сигналізації дуже важливо на етапі розробки врахувати інтуїтивно зрозуміле і швидке з’єднання проводів, а також безпеку з’єднання (рис. 1).

Майкл Радау (Michael Radau) "Мінімальні зусилля при встановленні, максимальна безпека з’єднання"

 
40
Силова електроніка
Марко Хонсберг (Marco Honsberg), Ніклас Хофстоттер (Niklas Hofstötter); Переклад та редагування: Володимир Павловський
IGBT драйвер із підвищеною стійкістю ізоляції для напруг до 1500 В постійного струму для 2­- та 3-­рівневих промислових застосувань

Драйвери IGBT SKYPER ізолюють і передають сигнали керування, генеровані мікропроцесором, від схем низької напруги до зони високої напруги силових напівпровідників. Окрім важливої функції передачі сигналу, у цій публікації також буде розглянуто стійкість ізоляції та надійність драйверів SKYPER разом із спеціальними стратегіями захисту для 2­ та 3­рівневих рішень, реалізованих за допомогою найсучасніших ASIC.

Марко Хонсберг (Marco Honsberg), Ніклас Хофстоттер (Niklas Hofstötter); Переклад та редагування: Володимир Павловський "IGBT драйвер із підвищеною стійкістю ізоляції для напруг до 1500 В постійного струму для 2­- та 3-­рівневих промислових застосувань"

 
44
Силова електроніка
Ерік Персон (Eric Persson); Переклад та редагування: Віталій Шевченко
Перспективи використання GaN­технології для керування електроприводом

GaN-кристали, які використовують в інтелектуальних силових модулях (Intelligent Power Module, IPM) для керування електроприводами з вбудованими лінеаризувальними конденсаторами, дають змогу значно зменшити втрати потужності, порівнюючи з кремнієвими технологіями.

Ерік Персон (Eric Persson); Переклад та редагування: Віталій Шевченко "Перспективи використання GaN­технології для керування електроприводом"

 
48
Джерела живлення
Переклад та редагування: Віктор Бутирін
10 порад щодо підвищення продуктивності системи тестування з джерелами живлення

Як і раніше, від виробників вимагають більшого за менших витрат. Підвищення ефективності може скоротити кількість обладнання, що використовується під час тестування, і обійти фізичні обмеження виробничого об'єкта. Підвищення якості робочого процесу також знизить витрати на обладнання. Просунутіі джерела живлення компанії Keysight розроблені для підвищення ефективності при забезпеченні найвищого рівня захисту вашого тестованого пристрою. Ознайомтеся з усіма десятьма порадами, щоб дізнатися більше про підвищення ефективності тестування.

Переклад та редагування: Віктор Бутирін "10 порад щодо підвищення продуктивності системи тестування з джерелами живлення"

 
51
Вбудовані системи

Neousys Drone Mission Computer FLYC­300 — бортовий комп’ютер для БПЛА

Компанія Neousys Technology, провідний постачальник надійних вбудованих систем, оголосила нещодавно, що її бортовий комп’ютер для дронів FLYC­300 був визнаний одним з найкращих за версією MAE Innovators Awards 2023. За результатами голосування інженерної спільноти Neousys FLYC­300 отримав платиновий приз у категорії «Вбудовані комп’ютери».

"Neousys Drone Mission Computer FLYC­300 — бортовий комп’ютер для БПЛА"

 
61
CHIP Club
Переклад та редагування: Юлія Ямненко
Епоха штучного інтелекту: AI­чипи до 2034 року

Штучний інтелект (ШІ) змінює світ, яким ми його знаємо: від успіху DeepMind над чемпіоном світу з гри в го Лі Седолом у 2016 році до надійних можливостей прогнозування ChatGPT від OpenAI, складність алгоритмів навчання ШІ зростає надзвичайно швидкими темпами, а обсяг обчислень, необхідних для запуску нових алгоритмів навчання, подвоюється приблизно кожні чотири місяці. Щоб іти в ногу з часом, апаратне забезпечення для додатків ШІ повинно бути не лише масштабованим — забезпечувати довговічність у міру появи нових алгоритмів, зберігаючи при цьому низькі операційні витрати — але й бути здатним обробляти все складніші моделі.

Переклад та редагування: Юлія Ямненко "Епоха штучного інтелекту: AI­чипи до 2034 року"

 
62
Інтернет речей
Колін Дуган (Colin Duggan); Переклад та редагування: Роман Горєлков
Попередження та виявлення кібератак на мережеві пристрої

У цій статті розглядаються правила та найкращі практики кібербезпеки пристроїв Інтернету речей.

Колін Дуган (Colin Duggan); Переклад та редагування: Роман Горєлков "Попередження та виявлення кібератак на мережеві пристрої"

 
66
Інтернет речей
Володимир Рентюк
Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 3. Wi­-Fi

У двох попередніх частинах цього огляду були розглянуті загальні питання бездротового зв’язку стосовно «Інтернету речей» (Internet of Things, IoT) [1] та основні технології ближнього радіуса дії [2]. Однак є така технологія, яка народилася в межах ближнього діапазону покриття, причому майже одночасно з Bluetooth, а потім змогла зробити крок далі — у сферу більшого радіуса дії. Йдеться про Wi­-Fi: це досить широка тема, і у зв’язку з величезною популярністю та гнучкістю застосування ця технологія заслуговує на окремий опис. Технологія Wi­-Fi, звісно, не обмежена тільки IoT-­пристроями, що нас цікавлять, з живленням від батареї, проте має безпосереднє відношення і до цієї сучасної концепції.

Володимир Рентюк "Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 3. Wi­-Fi"

 
69
Візитки

Візитки
 
74
Виставки

Виставки
 
79
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
82


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5