ПОДПИСКА НА ЖУРНАЛ ОН-ЛАЙН ФОРУМ
  english version home   |   mail   |   tree
Головна Про журнал Архів Передплата Розміщення реклами КОНТАКТИ
chip
 Архів номерів

ПОТОЧНИЙ НОМЕР

#5 2024

#5 2024

КОНТАКТИ

Архів номерів
№2 2024 рік

Статті стр.
НОВИНИ

Новини світу електронних компонентів
 
4
Мікроконтролери
Саїд Тасімуддін (Syed Thaseemuddin), Шрідхар Чаннагірі (Shridhar Channagiri); Переклад та редагування: Ірина Приходько
Інструменти для швидкого створення прототипів із використанням 32­-розрядних мікроконтролерів

Окрім мікроконтролерів, компанія Microchip також пропонує засоби розробки апаратного та програмного забезпечення. Сімейство мікроконтролерів забезпечує створення різних прикладів додатків або інструментів для розробки прототипів для промислових і технологічних сегментів, таких як пристрої зв’язку (з низьким енергоспоживанням), функціональна безпека тощо. Засоби розробки апаратного та програмного забезпечення надають можливість швидко розробляти прототипи без безпосереднього проєктування друкованих плат.

Саїд Тасімуддін (Syed Thaseemuddin), Шрідхар Чаннагірі (Shridhar Channagiri); Переклад та редагування: Ірина Приходько "Інструменти для швидкого створення прототипів із використанням 32­-розрядних мікроконтролерів"

 
10
На допомогу розробнику
Артем Терейковський
Осердя з порошкових матеріалів

Вважається, але не доведено, що найбільша кількість однакових куль може бути розміщена всередині куба за об’ємоцентричного заповнення [48], за якого щільність пакування досягає 74 % (рис. 14). Оскільки форма магнітних частинок магнітно­м’яких порошкових матеріалів (МПМ) рідко буває ідеально сферичною, а частину простору між ними займає діелектрик, відносна густина матеріалу з однорідних частинок виявляється ще меншою.

Артем Терейковський "Осердя з порошкових матеріалів"

 
14
На допомогу розробнику
Олег Вальпа
Модуль радіозв’язку nRF24L01 для Інтернету речей

Важливим компонентом для проєктів Інтернету речей є засіб комунікації. З одним із таких недорогих і доступних компонентів у вигляді модуля радіозв’язку nRF24L01 і знайомить стаття.

Олег Вальпа "Модуль радіозв’язку nRF24L01 для Інтернету речей"

 
22
Системи позиціювання
Бернд Хайдтманн (Bernd Heidtmann)
Сучасні GNSS/GPS діапазони: перехід від односмугових до двосмугових

У статті досліджується перехід від односмугових до двосмугових діапазонів GNSS (Global Navigation Satellite Systems, глобальні навігаційні супутникові системи). У ній розглядається еволюція L-­діапазонів, переваги дводіапазонної технології, її поточний стан та найбільш ймовірний сценарій розвитку в майбутньому. Основна мета цієї публікації — надати читачам всебічне розуміння того, що несе в собі цей перехід, особливо з погляду його впливу на різні сфери застосування.

Бернд Хайдтманн (Bernd Heidtmann) "Сучасні GNSS/GPS діапазони: перехід від односмугових до двосмугових"

 
26
Конструктиви

Як обрати ідеальну електричну шафу для ваших потреб

Електричні шафи — це необхідність, без якої неможливий сучасний світ. Ці прості корпуси дозволяють безпечно розміщати електричне обладнання, без якого не було б виробництва, сучасного транспорту, зв’язку (і майже всього іншого). Тому не викликає сумнівів, що використання правильної шафи за призначенням має важливе значення.

"Як обрати ідеальну електричну шафу для ваших потреб"

 
32
Проєктування друкованих плат
Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson); Переклад та редагування: Олександр Соколовський
Рекомендації з проєктування шестишарових друкованих плат

Якщо місце на чотиришаровій друкованій платі закінчилося, час переходити на шестишарову. Додатковий шар дає змогу використовувати більше сигналів, ще одну пару шарів живлення/заземлення або комбінацію провідників. Важливо не те, як ви використовуєте ці додаткові шари, а те, як вони розміщені в стеку і як ви виконуєте маршрутизацію в шестишаровій друкованій платі. Якщо ви досі не працювали з шестишаровими платами або стикалися з проблемами електромагнітної сумісності, які важко вирішити у такому стеку, читайте цю статтюі, щоб ознайомитися з рекомендаціями та передовим досвідом проєктування шестишарових друкованих плат.

Закарайа Петерсон (Zachariah Peterson); Переклад та редагування: Олександр Соколовський "Рекомендації з проєктування шестишарових друкованих плат"

 
34
Вимірювальна техніка
Переклад та редагування: Віктор Бутирін
Інтерпретація та застосування поняття ймовірності перехоплення при спектральному аналізі в реальному часі

Ця стаття описує вплив і взаємодію ключових факторів, що визначають значення ймовірністі перехоплення (Probability of Intercept, POI) і відносну амплітуду при спектральному аналізі в реальному часі в аналізаторах сигналів Keysight серії X, що допоможе вам зрозуміти, якого мінімального значення POI ви можете досягти у вашому конкретному застосуванні (випадку).

Переклад та редагування: Віктор Бутирін "Інтерпретація та застосування поняття ймовірності перехоплення при спектральному аналізі в реальному часі"

 
36
Джерела живлення

APM32F407 — рішення живлення для систем зв’язку від компанії Geehy

У статті йдеться про переваги рішення живлення для систем зв’язку на основі мікроконтролера APM32F407 від компанії Geehy, що підвищує ефективність і надійність.

"APM32F407 — рішення живлення для систем зв’язку від компанії Geehy"

 
41
Джерела живлення
Мін Чжоу (Ming Zhou), Андреа Піччоні (Andrea Piccioni); Переклад та редагування: Віталій Шевченко
SiC­-прилади в коректорі коефіцієнта потужності зарядної станції електромобілів

У статті аналізуються тенденції розвитку технологій зарядних станцій постійного струму для електромобілів (EV, Electric Vehicle). Розповідається про поточну ситуацію з приладами з карбіду кремнію (SiC) та їхні переваги. Представлено трифазний ви­прямляч для односпрямованих зарядних пристроїв за топологією Vienna, топологію активного дворівневого, трифазного випрямляча, а також рішення для двоспрямованих зарядних пристроїв на базі SiC­-ключів.

Мін Чжоу (Ming Zhou), Андреа Піччоні (Andrea Piccioni); Переклад та редагування: Віталій Шевченко "SiC­-прилади в коректорі коефіцієнта потужності зарядної станції електромобілів"

 
42
Джерела живлення
Д.К. Сінгх (D.K. Singh), Давид Жан (David Zhan)
Підвищення ефективності системи батарейного резервування за допомогою знижувально­-підвищувального контролера

Побудова пристроїв резервного живлення постійного струму на основі двонапрямленоїї знижувально-­підвищувальної архітектури забезпечує найбільшу ефективність і збільшує надійність усієї системи. У статті описуються способи розроблення недорогої апаратно­реалізованої автономної системи з використанням високовольтних знижувально­-підвищувальних конт­ролерів від Renesas Electronics. Такий підхід дає змогу зменшити вартість системи шляхом ефективнішого використання акумулятора, уникнувши застосування складних методів вимірювання струму та зарядних кіл.

Д.К. Сінгх (D.K. Singh), Давид Жан (David Zhan) "Підвищення ефективності системи батарейного резервування за допомогою знижувально­-підвищувального контролера"

 
46
Джерела живлення

XLG­-240/320-48­-ABV — драйвери світлодіодів для сільськогосподарського освітлення 240 і 320 В

"XLG­-240/320-48­-ABV — драйвери світлодіодів для сільськогосподарського освітлення 240 і 320 В"

 
50
ПЛІС
Ілля Тарасов
Огляд сімейства Xilinx Artix UltraScale+ і перспективи застосування ПЛІС Xilinx початкового рівня

У статті описано стан продукції Xilinx у сфері відносно недорогих ПЛІС початкового рівня. З виходом сімейства Artix UltraScale+, виконаного за 16­-нм технологією FinFET, набір таких ПЛІС розширився. І хоча велика увага приділяється 7-­нм платформі Versal, дане сімейство, як і раніше, демонструє підтримку початкового сегмента, в якому доцільно застосування недорогих ПЛІС. У цій публікації розглянуто співвідношення ресурсів основних типів у сімействі Artix UltraScale+. Видно, що кількість зовнішніх виводів на одиницю логічної ємності менша, ніж у недорогих ПЛІС попередніх поколінь. Водночас абсолютні значення логічної ємності та продуктивності в задачах ЦОС в Artix UltraScale+ вищі, що дає змогу використовувати їх у таких застосуваннях, як введення й оброблення відео, хмарні та граничні обчислення і подібні до них. Наявність декількох підтримуваних сімейств недорогих ПЛІС дає змогу розробникам обирати апаратну платформу, що має оптимальне співвідношення основних ресурсів.

Ілля Тарасов "Огляд сімейства Xilinx Artix UltraScale+ і перспективи застосування ПЛІС Xilinx початкового рівня"

 
51
Інтернет речей
Володимир Рентюк
Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 4. Великий радіус дії

Четверта й остання частина короткого путівника бездротовими IoT­-технологіями охоплює пристрої з діапазонами покриття, які в багато разів перевищують описані в [1] за дальністю сталого зв’язку та характерні для розгортання бездротових мереж типу PAN ближнього радіуса дії. У цій статті, присвяченій системам бездротового зв’язку IoT великого радіуса дії, розглянуто стандарти зв’язку, що широко застосовуються та використовують як ліцензовані смуги радіочастотного спектра (NB­-IoT і Cat-M1), так і такі, що не потребують ліцензування [2] (LoRa, Sigfox). Не згадана тут технологія Wi­-Fi, яка також підходить для систем бездротового зв’язку «Інтернету речей» великого радіуса дії, вже була описана в [3].

Володимир Рентюк "Короткий путівник бездротовими технологіями «Інтернету речей». Частина 4. Великий радіус дії"

 
54
Силова електроніка
Райнер Вайс (Rainer Weiss), Штефан Хаузер (Stefan Häuser); Переклад та редагування: Володимир Павловський
IGBT 7­-го покоління — практичний погляд на переваги електроприводів

IGBT 7­-го покоління на 1200 В є новою «робочою конячкою» у світі силової електроніки. Вони розроблені спеціально для застосування в електроприводах і мають чотири конфігурації виконання.

Райнер Вайс (Rainer Weiss), Штефан Хаузер (Stefan Häuser); Переклад та редагування: Володимир Павловський "IGBT 7­-го покоління — практичний погляд на переваги електроприводів"

 
60
АЦП і ЦАП
Абхілаша Кавлі (Abhilasha Kawle), Васім Шайх (Wasim Shaikh)
Переваги використання АЦП CTSD у прецизійних сигнальних колах

Розробники прецизійних сигнальних кіл стикаються з проблемою забезпечення необхідних характеристик шуму в застосуваннях із середньою смугою пропускання та часто зрештою доходять компромісу між цими характеристиками та точністю. Ми розглянемо проєктування схеми сигнального кола на прикладі використання сигма-­дельта АЦП з безперервним часом перетворення AD4134, що дає змогу зменшити розмір рішення та скоротити час виведення кінцевої продукції на ринок.

Абхілаша Кавлі (Abhilasha Kawle), Васім Шайх (Wasim Shaikh) "Переваги використання АЦП CTSD у прецизійних сигнальних колах"

 
64
Електромеханічні компоненти

Рішення компанії SV Microwave/Amphenol у галузі радіочастотних з’єднань

У статті показано результати робіт з удосконалення радіочастотних з’єднань, виконаних нещодавно американською компанією SV Microwave/Amphenol [1]. Розглянуто конструкцію, електричні параметри та номенклатуру з’єднувачів SMPM з граничною частотою 65 ГГц для роботи в бортовій апаратурі за підвищених вібраційних та ударних навантажень. Показано конструкцію та параметри з’єднання друкованих плат за відстані між ними 3 мм, що стало можливим завдяки застосуванню надмініатюрного адаптера розетка-­розетка («bullet»).

"Рішення компанії SV Microwave/Amphenol у галузі радіочастотних з’єднань"

 
71
Візитки

Візитки
 
76
Виставки

Виставки
 
81
CHIP NEWS

Інформаційна сторінка
 
84


АНОНС ПОДІЙ

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
5-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
4-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
3-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
2-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
1-й номер журналу CHIP NEWS за 2024 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 5-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 4-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік (БЕЗКОШТОВНО, в електронному вигляді)
БЕЗКОШТОВНО!!! 1-й номер журналу CHIP NEWS за 2023 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 9-10-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 9-10-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 8-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 8-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 7-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 7-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді докладніше

Вийшов 6-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 6-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 4-5-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 4-5-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 3-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 3-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Вийшов 2-й номер журналу CHIP NEWS за 2022 рік (в електронному вигляді)
До уваги передплатників журналу CHIP NEWS. 2-й номер журналу за 2022 рік вийшов в електронному вигляді. докладніше

Все права защищены CHIP NEWS Ukraine 2006 статистика посещений Работа Создание сайта Создание сайта Media5